Skjelfjord poståpneri

Pin It

Skjelfjord poståpneri ble opprettet den 1. januar 1931 under Svolvær postkontor for «den post som kunne sendes til og fra stedet med dampskip» i henhold til Postens sirkulære nr. 49 av 16.12.1930. Den gang var Skjelfjord dampskipsanløpssted. Datostempel av sveitsertypen med lukket stjerne ble tilsendt ved opprettelsen.

Poståpnere har vært:
Lensmann Lauritz Hansen 1.1.1931 (f. 1886).
Kristian Johansen, midlertidig fra 1.7.1949, fast 1.4.1950 (f. 1919).
Antonie Johansen, midlertidig fra 11.8.1956, kst. 1.3.1957, fast 1.7.1960 (f. 1924).
Skjelfjord ble lagt ned fra 1.11.1965 og erstattet med landpostbud med utgangspunkt fra Ramberg som dermed ble ny postadresse.

Kilde: Nedlagte poststeder og poststeder som har endret navn i tiden 1900-1981.